Lana
Queen of Babylon
Woonplaats: Shiz
|
|
Geplaatst: za aug 20, 2011 0:25

Joanna is één en al oor wanneer ze Tammy een korte, bondige uiteenzetting hoort geven van de afdelingen. Haar gezicht betrekt een beetje bij het horen van de eigenschappen die worden opgenoemd. Een Gryffindor zag ze niet in haar, moedigheid was ver te bespeuren sinds de pesterijen uit haar lagere schooltijd. Ravenclaw kon misschien wel, want Joanna was nu niet bepaald dom: laat dat de hoofdreden voor de pesterijen geweest zijn. Maar een Hufflepuff kon ze ook wel zijn, want ze moest wel verdomd hard studeren voor haar resultaten. Slytherin weet ze niet zo goed, ook al heeft ze wel een beetje ambitie.
Ze blaast eens na de uitleg en haalt haar schouders op. âIk zal het in school wel horen, zeker?â zegt ze dan, waarna ze haar koffer door iemand in de trein laat zetten en zich vervolgens naar haar moeder keert, die blij lijkt te zijn dat Joanna haar toch nog niet helemaal vergeten was. Na een zeer emotioneel praatje en de duizenden tips, waarschuwingen en voorzichtigjes die moeders meegeven als ze hun kinderen los moeten laten, geeft ze Joanna een dikke knuffel, en daarna een dikke kus. En dat laatste is haar een klein beetje te veel.
âMam, niet waar iedereen het kan ziehien...!â zegt ze wanneer ze zich uit de greep van haar moeder probeert te bevrijden, alsof het een doodschande is dat je gekust wordt door je moeder. Ook duwt ze haar handen weg wanneer deze toch nog eens haar roodkrullende lokken wil tegoei leggen. âHet is goed, ik zie er goed genoeg uitâŠâ zegt ze dan, voordat haar moeder het misschien wel eens in haar hoofd haalt een speekselvinger tevoorschijn te halen om een vuiltje op haar gezicht weg te vegen. Ze was geen klein kind meer, hoor! Ze glimlacht, zegt dat ze regelmatig zal schrijven, waarschuwt voor de zekerheid toch maar dat de post wel eens per uil zou kunnen arriveren en zwaait dan, waarna ze met haar kat in de mand de trein instapt. Ze schuifelt achter haar toekomstige jaargenoten aan en probeert de ouderejaars te ontwijken, tot ze een stevige elleboogpor in haar zij krijgt.
âAah!â brengt ze uit, terwijl haar hand naar haar zij schiet. Het deed toch wel pijn! Maar ze laat met haar gezichtsuitdrukking wel zien dat het niet erg is wanneer Lauren zich verontschuldigt. Het was het meisje met de andere sneeuwwitte kat, ziet ze dan, en zelf heeft Lauren het blijkbaar nu ook gezien. De pijn is al snel weer weg.
âJa, ik had gezien dat jij er ook een had! De mijne is ook een meisje. En ze heetâŠ. Wel, ze heetâŠâ Damn, wat een oncoole naam! âZe heet Feathersparx.â Gemompel. Joanna hoopt dat Lauren het niet gehoord heeft. Vervolgens zegt ze wat duidelijker: âMaar Sparx is ook goed voor haar.â
Wanneer ze aanbeland is in het treingedeelte dat zonet werd omgedoopt tot eerstejaarscoupĂ©, opent ze de mand en haalt Feathersparx eruit. Ze kijkt naar Lauren terwijl ze de kat aaitjes onder haar kopje geeft. âEn hoe heet die van jou? En jij ook, trouwens. Ik ben Joanna. Maar Jo is OK.â zegt ze tegen iedereen in de coupĂ© die het maar horen wil. He he! Ze heeft het eindelijk kunnen zeggen zonder de afkeurende blik van haar moeder in haar rug te voelen priemen. Vrijheid, eindelijk! Daarna ploft ze neer naast Beth. Of in ieder geval toch naast haar kat. Ze zet haar eigen kat op haar schoot, die zich meteen op haar rug legt en vraagt om aaitjes op haar buik. âHey.â zegt ze dan weer tegen Beth. Alsof ze wilt vragen of het niet stoort dat ze langs haar zit. Of naast haar kat dan, that is.
_________________
|
|