Auteur |
Bericht |
Charlie
Oceanic 815 Survivor


Verdiend:
0 Sikkels
Woonplaats: HPF
|
Geplaatst:
Ma Jan 29, 2007 18:53 |
 |
Hello,
Ja, ook het Algemeenboard krijgt een Wist je dat-topic. Omdat een aantal topics geopend worden met een leuk nieuwtje over Rowling, Daniël of om het even wie en daarom openen we dit topic, zodat je dit hier kan vertellen en er verder over kan babbelen.
Wist je dat... Harry Potter een schilderij van zichzelf heeft hangen in het Londense museum voor alle beroemde Engelsmannen?
Enjoy! |
|
|
  |
 |
Choco
Volleerd Tovenaar

Verdiend:
70 Sikkels
|
Geplaatst:
Wo Jan 31, 2007 22:38 |
 |
Wist je dat... Dan het de leukste stunt vond in de Chamber of Secrets om op de kop van de Basilisk te klimmen?
Wist je dat... Rupert de scene met Aragog in het Verboden Bos heel eng vond om te filmen? |
|
|
  |
 |
Sweet Hermione
Opperste Hotemetoot


Verdiend:
20 Sikkels
Woonplaats: With the damned ladies of Orpheus
|
Geplaatst:
Do Feb 01, 2007 11:50 |
 |
Wist je dat... Rupert vind dat hij zelf op Ron lijkt, aangezien ze beiden uit een grote familie komen en rood haar hebben?
Wist je dat... Emma Watson na de eerste film zei dat ze absoluut geen zoenscène als Hermione zou willen hebben? |
_________________ I LOVE HPF |
|
  |
 |
Choco
Volleerd Tovenaar

Verdiend:
70 Sikkels
|
Geplaatst:
Do Feb 01, 2007 16:49 |
 |
Wist je dat... JK Rowling laatst droomde dat ze een Horcrux aan het zoeken was? JK's site |
|
|
  |
 |
Lupos-freak
Opperste Hotemetoot


Verdiend:
529 Sikkels
Woonplaats: Pala Ferry
|
Geplaatst:
Do Feb 01, 2007 20:37 |
 |
Wist je dat...
... Draco Malfoy oorspronkelijk Draco Spungen zou gaan heten? Rowling vond dat terug op één van haar vroegere aantekeningen en ze wist niet waarom ze dat verandert had. Maar ik vind het maar goed dat het Malfoy is ipv Spungen!
... er oorspronkelijk géén professor Umbridge/Omber zou meedoen in de boeken. Het personage zou oorspronkelijk Dokden Hobdey heten. Of die persoon mannelijk of vrouwelijk zou zijn is niet bekend, noch de reden waarom ze vervangen is door Umbridge. |
_________________ See you in another life then, eh brother? |
|
  |
 |
pigwidgeon
1e jaars


Verdiend:
45 Sikkels
Woonplaats: Owlery
|
Geplaatst:
Vr Feb 02, 2007 14:16 |
 |
Wist je dat....
.... Deathly Hallows op 21-07-2007 uitgegeven wordt in Engeland on 00.01. |
|
|
  |
 |
karinpotter
Volleerd Tovenaar


Verdiend:
0 Sikkels
|
Geplaatst:
Vr Feb 02, 2007 19:59 |
 |
Wist je dat JK Rowling klaar was met schrijven van "Harry Potter and the Deathly Hallows" in het Balmoral Hotel in Edinburgh op kamer 652 op 11 januari 2007? |
|
|
  |
 |
Choco
Volleerd Tovenaar

Verdiend:
70 Sikkels
|
Geplaatst:
Vr Feb 02, 2007 21:29 |
 |
@ Lupos-freak: Draco Spungen? Draco Malfoy is wel íets beter Maar daar zijn wij natuurlijk ook aan gewend.
Wist je dat
Er een hulplijn komt voor verdrietige fans na de release van HP 7? |
|
|
  |
 |
Lupos-freak
Opperste Hotemetoot


Verdiend:
529 Sikkels
Woonplaats: Pala Ferry
|
Geplaatst:
Zo Feb 04, 2007 16:42 |
 |
Wist je dat...
... Rowling in de heel erg vroege manuscripten van De Steen der Wijzen een personage ging laten meedoen, dat Mopsus zou gaan heten. Het personage zou blind zijn, maar zou wel een Innerlijk Oog hebben. En zijn innerlijk oog zou écht zijn, in tegenstelling tot dat van Zwamdrift. Rowling heeft hem uiteindelijk geschrapt, omdat die persoon al alles zou zien wat er in de toekomst zou gaan gebeuren, en dat zou uiteraard nogal voorspellend zijn. Zijn karakter was identiek aan dat van Dolleman en hij had ook zo'n oog. Toen ze hem schrapte besloot ze Zwamdrift, als "slechte" zieneres te laten meedoen en een personage uit te vinden, Dolleman met zijn karakter.
... dat er in het laatste boek een Orde-lid plotseling heel belangrijk zal worden. Een persoon die eerder terloops vernoemd is.
... Harry meer weet over de Gruzielementen dan hij denkt omdat Perkamentus hem een paar goede hints heeft gegeven.
... Rowling vind dat Harry/Hemelien shippers de boeken moeten gaan herlezen.
... Rita Pulpers eerst Bridget ging heten.
... dat we nog meer over haar te weten zullen komen.
En dat was het voor vandaag! |
_________________ See you in another life then, eh brother? |
|
  |
 |
Choco
Volleerd Tovenaar

Verdiend:
70 Sikkels
|
Geplaatst:
Zo Feb 04, 2007 20:32 |
 |
Jeetje.. Sander hoe kom je daar allemaal aan! ^^" Ik wist bijna geen een van jouw weetjes!
Wist je dat... er een paar uitgeverijen geweest zijn die de HP-boeken geweigerd hebben? Die zullen nu wel spijt hebben..
Wist je dat... Perkamentus van Citroensorbets houdt omdat Rowling daar ook van houdt? ^^
Wist je dat... Rowling haar eerste boekje schreef toen ze 6 was?
Wist je dat... Rowlingf haar favoriete boeken die van Paul Gallico, Elizabeth Goodge en E. Nesbitt waren? (wie dat dan ook moge zijn..^^)
EDIT:
@ Smoky: ja dat wist ik!  |
Laatst aangepast door Choco op Zo Feb 04, 2007 21:44; in totaal 1 keer bewerkt |
|
  |
 |
Smoky
Beginnend Tovenaar


Verdiend:
489 Sikkels
Woonplaats: The Black Lake
|
Geplaatst:
Zo Feb 04, 2007 21:24 |
 |
Wist je dat:
Toen Emma Dan in de eerste film een knuffel moest geven, ze het beeld een seconde stil moesten zetten? Omdat Emma het zo eng vond om Dan te knuffelen en ze zo snel mogelijk weer weg wilde.
Nou ik zou daar geen problemen mee hebben  |
_________________
A rather rare herb, Gillyweed. |
|
  |
 |
Bee
Schoolkampioen


Verdiend:
503 Sikkels
Woonplaats: Het verleden
|
Geplaatst:
Ma Feb 05, 2007 13:52 |
 |
karinpotter schreef: | Wist je dat JK Rowling klaar was met schrijven van "Harry Potter and the Deathly Hallows" in het Balmoral Hotel in Edinburgh op kamer 652 op 11 januari 2007? |
Ze heeft zelfs een boodschap in die kamer achtergelaten.
"J.K.
Rowling legde in deze kamer de
laatste hand aan "Harry Potter and
the deathly hallows" op 11/01/07." |
_________________ Orde is een genoegen van het verstand, wanorde is het genot van de fantasie.
Paul Claudel
_________________
Ravenklauw! |
|
  |
 |
Jalf
The Musical Mod


Verdiend:
0 Sikkels
Woonplaats: HPF
|
Geplaatst:
Ma Feb 05, 2007 15:08 |
 |
Een paar wist je datjes over Namen.
Wist je dat...
...De J in R.J. Lupin voor de naam John staat?
...JKR haar volledige naam niet mocht gebruiken? De uitgevers waren bang dat een vrouwelijke auteursnaam niet zo goed verkocht als een geslachtsloze of mannelijke naam.
...Narcissa de enige Black is die niet vernoemd is naar een ster of sterrenbeeld? Haar naam komt van Narcissus, de ijdele God die verliefd werd op zichzelf.
...JKR dit gedaan heeft omdat ze Narcissa voornamelijk in haar hoofd heeft gehad als de moeder van Draco in plaats van een Black.
...Draco dan vreemdgenoeg weer wel een sterrenbeeld als naam heeft?
...Neville Longbottom eigenlijk eerst Neville Pupp heette?
...Dean Thomas eigenlijk eerst Gary Thomas heette?
...zo'n beetje elke naam in HP een logische betekenis heeft? Zo is de naam Ludo Latijn voor "Spel", staat Viktor voor Victorie en staat de naam van Madamme Maxime natuurlijk voor haar lengte. |
_________________ ...15/10/02.01/01/09...
...I'll miss ya...
Laatst aangepast door Jalf op Ma Feb 05, 2007 16:12; in totaal 1 keer bewerkt |
|
  |
 |
Hummol
Lid Wikenweegschaar


Verdiend:
424 Sikkels
|
Geplaatst:
Ma Feb 05, 2007 16:01 |
 |
Choco schreef: |
Wist je dat :arrow:
Er een hulplijn komt voor verdrietige fans na de release van HP 7? |
Omg, meen je dat? Die is goed. Kunnen we daar dan met heel HPF heen :) Woohoot.. lolz..
Wist je dat.....
... J.K. Rowling het idee van Harry Potter kreeg in een trein die vertraging had?
... J.K. Rowling helemaal niet in astrologie, alchemie, kabouters en andere fabeldieren geloofd, dat ze het een schilderachtige wereld vind en altijd van sprookjes heeft gehouden?
... dat J.K. Rowling als ze in de spiegel van Neregeb zou kijken ze haar eigen moeder zou willen zien?
... dat J.K. Rowling een hekel heeft aan boeken zoals Peter Pan, waarin kinderen niet echt mogen opgroeien?
... dat Hermelein een karikatuur van J.K. Rowling zelf is?
... dat J.K. Rowling vind dat als je over het kwaad schrijft je niet laf moet zijn, en dat je echt van iemand gehouden moet hebben om te beseffen wat het betekent als hij sterft?
... dat J.K. Rowling bang is dat haar dochtertje zegt "Mooi hoor mam. Mag ik nu gaan spelen?" als ze haar gaat voorlezen uit Harry Potter?
... dat J.K. Rowling graag wat geld zou willen inruilen voor wat tijd en rust om te kunnen schrijven?
... dat J.K. Rowling helemaal geen mens is dat graag beroemd wil zijn?
... J.K. Rowling het heerlijk vind lezers te ontmoeten?
... dat een aantal mensen invloed hadden op het personage van professor Sneep?
... het eerste boek Harry Potter en de steen der wijzen is opgedragen aan een schoolvriend van J.K. Rowling, genaamd Sean Harris?
... dat de turkoois blauwe Ford Anglia in boek twee, gebaseerd is op de auto van Sean Harris?
... dat J.K. Rowling een paar jaar terug nog arm was, en nu een van de rijkste vrouwen in Engeland?
... Daniël Radcliffe vind dat hij wel een beetje op Harry Potter lijkt omdat hij zelf ook graag een uil wil?
... Daniël Radcliffe in bad zat toen hij te horen kreeg dat hij Harry Potter mocht spelen, en toen in huilen uitbarstte van geluk?
... Sneep niet alleen de gemene leraar van Harry is, maar ook een vissensoort? De Sneep leeft in zoete wateren en is een grotere vissensoort. De Engelse naam is echter niet Snape maar Nose Carp.
[/eenofanderevagesite] |
_________________ Men are stupid.
I'm with you so far..
xD |
|
  |
 |
Lupos-freak
Opperste Hotemetoot


Verdiend:
529 Sikkels
Woonplaats: Pala Ferry
|
Geplaatst:
Ma Feb 05, 2007 23:30 |
 |
Dat van die uitgeverij die vroeg om Rowling's naam in te korten, Neville Pupp en dat van Ludo die spel betekend wist ik niet.
De rest wel
En wist je dat...?
... Ron's Patronus een Jack Russel Terriër is?
... er ooit iemand van Sneep gehouden heeft? Ik gok op Narcissa^^
... Rowling vindt dat Harry Potter en de Feniks korter moest zijn?
... Hagrid's dialect in de Britse boeken, een Chepstow's dialect is?
... Rowling Harry een wees gemaakt heeft, omdat hij dan een vrij leven zou hebben en niet bang zou hoeven te zijn dat hij zijn ouders zou teleurstellen?
... Hagrid hetzelfde betekent als 'je hebt een slechte nacht gehad'?
... Hagrid en Voldemort beiden ergens in de 60 jaar oud zijn?
... Perkamentus ongeveer 150 jaar oud is?
... dat je de t in Voldemort eigenlijk niet hoort uit te spreken?
... tante Margot gebaseerd is op een tante van Rowling, ene Frieda? En dat Rowling niet echt een goede band met haar had? |
_________________ See you in another life then, eh brother? |
|
  |
 |
|